Spartak Varna 1-1 CSKA Sofia — First League

First LeagueFirst League·BulgariaBulgaria
Stadion Spartak· VarnaDomare:Radoslav Gidzhenov, Bulgaria
FT

Förmatchsinsikter

🎯 Live-målsignaler

0'HTFT
19'
32'
36'
46'
51'
57'
58'
58'
63'
65'
70'
71'
77'
77'
78'
81'

Matchrapport

Mötet mellan Spartak Varna och CSKA Sofia i First League slutade oavgjort, 1-1. Matchen spelades den 5 september 2026. I. Pittas öppnade målskyttet för CSKA Sofia i minut 19. CSKA Sofia kontrollerade bollinnehavet med 69 procent, medan skotten totalt slutade 4–26. Den här rapporten har skapats automatiskt utifrån Shutlis livematchdata, där xG, momentum och tempo följs minut för minut.

Öppna Shutli i appen

MFT-system

MFT-poäng
19.5
Hemma
35.0
Borta
54.5
Totalt
27.3
Snitt
MFT-differens
Borta dominerar+15.4
Hemma19.5
Borta35.0
Tillförlitlighet%88

Komponentanalys

xG-komponent
0.0
6.86.8
Momentum-komponent
3.4
12.816.2
Tempo-komponent
12.0
0.012.0
Trendanalys
Hemma · Senaste 5 min+0.0
Borta · Senaste 5 min+0.0

Spelschema

First League